
Новини компаній
15:53, 12 березня
Чому не цвітуть півонії
Новини компаній

фото: Freepik
Півонії – одні з най невибагливих квітів у саду. Які за мінімального догляду здатні на великий потенціал як росту так і цвітіння. Але іноді трапляється погіршення цвітіння, або й повністю відсутнє.

Отже розглянемо деякі фактори причин чому відсутнє цвітіння у півоній.
Першою причиною можуть бути непідходяще місце де росте півонія
Саме основне завдання це вибір місця для посадки. Воно має бути з помірним освітленням: на протязі дня півонія має перебувати на прямих сонячних променях не більше шести годин всього часу, якщо на ділянці де ви плануєте посадити її то це має бути не полуднево спекотні години часа, бажано якщо й так то нехай буде сонце там після обіду. Якщо півонія буде потерпати від спекотного сонця, то півонія може відмовитись квітнути взагалі.
На цвітіння також впливає стан грунту де вона ростиме. На важкому грунті, який погано дренований, коренева система півоній швидко буде підпадати під ураження різними збудниками всіх видів гнилей кореневої. Також негативно вплине і посадка в місцях де низина, бо може накопичуватися зайва волога це також провокує загнивання.

Впливатимуть на цвітіння близькі розташування конкурентних рослин, які братимуть на себе в півоній поживні речовини з грунту . Наприклад це можуть бути, дерева яблуні які мають дуже розгалужене коріння, що розташовується у межах родючого шару і відростає далеко за межу крони дерева. Тому варто звернути увагу на конкурентні рослини, що будуть рости на одній території з півоніями.
Другою причиною можуть бути ураження хворобами чи шкідливими комахами
Шкідливі комахи та різні хвороби відбиратимуть у півоній всіх наявні ресурси задля свого поширення та існування, тим самим будуть пригнічувати рослину і вона не буде думати про цвітіння бо їй треба буде утримати свої життєві функції. Тому важливим фактом є уважне обстеження рослини на наявність будь-якої ознаки ураження хворобою чи перебування на ній шкідників. За умови виявлення будь якого фактору слід негайно обробити кущі півоній фунгіцидом, інсектицидом чи акарицидом або зробити комбіновану обробку все разом. Але прийміть до уваги, що цвітіння у півоній відбудеться в поточному році, за такої умови, тільки якщо ви виявите проблему та вирішити її вчасно, адже в усіх рослин є свій певний період часу для цвітіння. Якщо проведете не вчасно обробку, то півонія не встигне вчасно відновитися для цвітіння в цьому році.

Третьою причиною може бути стан рослини.
Рослина може бути слабкою. Якщо ви нещодавно придбали саджанці півоній то чекати в поточному році активного цвітіння півоній не слід. Адже рослині необхідний час для вкорінення, і для цвітіння вона ще буде слабкою. Тому під час посадки вам буде потрібно максимально надати догляд для гарного укорінення, щоб рослина наростила гарну вегетативну масу. Бо якщо півонія не набере необхідну потужність то цвітіння може відбутися навіть через рік.
Під час покупки звертайте увагу на стан рослини, на наявність дефектів чи ураження хворобою на стан кореневої системи та загальний вигляд рослини. Бо всі ці фактори впливатимуть на її подальший розвиток.
Але вплив має на цвітіння й неправильний догляд за півоніями.
Не вибагливим півоніям казалось би, що їм догляд взагалі не потрібний. Але все ж таки це не так, адже неправильні дії провокуватимуть відсутність цвітіння.
Варто звернути увагу на такі умови:
- Це якість системи поливу.
Якщо півонії надмірно сухі або перезволоженні то це не є нормою. Якщо грунт під кущем не встигає просихати на 3 сантиметри в глиб між поливом – це означає що півонія перебуває в надлишковій волозі. Якщо ж грунт встигає висихати на більшу глибину – то тоді поливу недостатня кількість.
- Це особливий підхід до поливу.
Так як півонія має невеликий відсоток дрібних коренів, що відповідають за розгалуджене всмоктування води. Тому півонію необхідно поливати правильно. Її необхідно поливати саме під корінь так їй потрапить необхідна кількість води але на відстані від кореневої системи вона просто її погано засвоює.
- Необхідність в підживлювані.
Під час посадки в лунку необхідно вносити добриво, яке має збалансовану складову. Цим процесом ви вкладаєте потенціал для цього року на гарні показники в наступному році. Адже за допомогою внесення вами добрив та поживних речовин ви допоможете рослині наростити гарну вегетативну масу, та закласти гарну бутонізацію та пишне цвітіння.
- Складова в підживленні.
Півонії надають перевагу добриву з простою складовою. Їм складно перенести підживлення, складова якого має багатий хімічних склад по мікроелементах. Тому на початковій фазі вегетаційного періоду за появи перших пагонів у весняний період необхідно підживити її азотним добривом, а на початку бутонізаційного періоду перейти вже на калійно фосфорне підживлення. Внесення добрив не слід робити часто для півоній достатньо одного разу на місяць підживлення.
- Пасинкування бутонів на гілці.
Необхідно звернути увагу на кількість бутонів. Якщо наросла надмірна кількість скупчених дрібних бутонів на одній гілочці під час цвітіння то бажано зрізати деяку кількість бічних бутонів а лишити лише центральну масу цвіту. Так ви на рослині сформуєте великий та пишний цвіт о одну чи декілька квітів. Бо якщо залишати на гілочці всі бутони, то в наступному році можна лишитись взагалі без цвітіння півоній.
- Щільність та структура грунту під кущем.
Структура грунту яка знаходиться під кущем півонії з проміжком часу після поливів грунт ущільнюється. І це впливає на процес засвоєння поживних речовин кореневою системою з грунту. Також впливає на проникнення вологи до коріння. В часом необхідно робити рихлення та вносити речовини які розпушують грунт пісок чи вермикуліт. Бо на протязі часу якщо цього не робити півонія втрачає можливість до цвітіння.
- Загущена посадка.
На протязі всього періоду росту кущі формують надмірні молоді пагони, що з часом призводить до згущення кущів. Тому необхідно контролювати цей процес і робити пересадку кущів. Пересадку рекомендовано робити якщо рослина перебуває на одному місці росту від 6 років до 8 років. Тому пересаджуйте свої півонії раз в 6 чи 8 років і матиме гарне та активне цвітіння.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:12, Сьогодні
17
08:31, 14 березня
70
16:59, 3 березня
05:01, 12 березня
12:55, 14 березня
live comments feed...