• Головна
  • Чернігів стане європейським центром туризму — мер Олександр Соколов
13:13, 8 жовтня 2015 р.

Чернігів стане європейським центром туризму — мер Олександр Соколов

ПОЗИЦІЯ. Інвестиції в цю сферу дозволять створити для чернігівців робочі місця з високими зарплатами, підкреслив мер

Чернігів вражає природними багатствами, різноманіттям історичних і культурних пам'яток, легендами, найдавнішою історією. Безцінні пам'ятки архітектури, собори, храми, унікальні музеї та відкриті люди — усе це про Чернігів. Дивовижне, таємниче, щире, улюблене місто, до якого їдуть туристи з різних регіонів.

Про перспективи розвитку туризму в Чернігові вирішили поговорити з мером міста Олександром Соколовим.

Є думка, що Чернігову Київ не наздогнати: основний туристичний потік завжди буде забирати столиця. Як вважаєте?

Не погоджуся. У нас є що подивитися, головне — правильно показати. До нас уже щорічно приїжджають відпочивати більше 300 тисяч туристів. Але цього недостатньо. Завдання моєї команди — зробити Чернігів європейським туристичним центром, значно розширити не тільки туристичний потік, але і його географію. Для цього будемо залучати системні інвестиції у сферу туризму. У першу чергу, це дозволить для чернігівців створювати робочі місця із високими зарплатами. Крім того, інвестиції збільшать надходження до місцевого бюджету, які потім спрямовуватимуться на підвищення соціальних стандартів, розвиток інфраструктури.

На місці не стоїмо. Модернізуємо курортну інфраструктуру, відреставрована частина Національно-архітектурного заповідника, оновлений Борисоглібський собор, сквер біля Катерининської церкви. Незабаром завершимо масштабну реконструкцію нашого історичного центру — «Чернігова стародавнього». Тепер у вечірній час центр міста — це не майданчик із фільму жахів, а освітлені затишні вулиці. До речі, ми вже запланували організувати маршрут вихідного дня для іноземних туристів: за два дні вони зможуть побувати і в Чернігові, і в Києві. Ця ідея зацікавила туроператорів Польщі та країн Балтії.

Інтернет-технології використовуєте?

Сьогодні Чернігів — це вже не радянське провінційне містечко, як 10–12 років тому. Нинішній Чернігів уже більше схожий на доглянуте європейське місто. А без вільного доступу до Інтернету це було б неможливо, тому активно розвиваємо цей напрямок. У значній частині історичного та адміністративного центрі діють вільні Wi-Fi-зони, у тому числі на Красній площі, Алеї Героїв, на території Центрального парку культури та відпочинку, у скверах ім. Богдана Хмельницького та ім. Попудренка, біля пам'ятника Воїнам-інтернаціоналістам, а також на території міського Палацу культури ім. В. Радченка.

Wi-Fi-зони є майже в усіх чернігівських кафе, ресторанах і готелях. Працюють також оглядові веб-камери. Розвиваємо систему туристичної навігації — встановлюємо вказівники, інформаційні стенди, у тому числі англійською. Окрім того, поширюємо інформаційно-поліграфічну продукцію: путівник і карту-схему «Чернігів як на долоні», календарі та багато іншого. Є двомовні відео- й аудіогіди.

А велопарковки є?

Розвиваємо і цей напрямок, щоб відповідати європейським стандартам. Велопарковки встановлені на Красній площі біля драматичного театру ім. Шевченка, а також на початку Алеї Героїв, поруч із «Зеленою сценою», біля будівлі Головпоштамту в центрі міста... І вони вже користуються популярністю, тому будемо збільшувати їхню кількість. Причому обов'язково з туристичною навігацією, картами історичного центру Чернігова, де вказані основні визначні пам'ятки міста.

Які види туризму в пріоритеті?

Активно просуваємо історичний, заходовий, активний види туризму. У нас є навіть містичний туризм, який викликає великий інтерес у наших гостей. А цього літа пройшов перший фестиваль «SlackLine in Chernigіv» (ред.: Слеклайн — ходіння по натягнутій стропі). Було шоу від кращих українських слеклайнерів, майстер-класи.

Ми щороку проводимо багато масштабних іміджевих фестивалів та заходів. Приміром, фестиваль живої історії слов'янсько-скандинавської культури «Княжа брама». А цього року вперше організували водний фестиваль «Десна туристична». Чернігів має величезний рекреаційний потенціал і може запропонувати туристам різні види відпочинку на воді. Необхідно розширювати та облаштовувати пляжі. Дуже перспективний напрямок — еко-туризм. Мабуть, ніде більше ви не знайдете такої потужної природи, таких самобутніх хуторів, як у нашій Чернігівській області.

До речі, хочу звернутися до нашої молоді: якщо у вас є цікаві проекти, пропозиції щодо створення турмаршрутів звертайтеся до мене. Будемо відбирати найкращі та втілювати їх у життя разом. Чернігів повинен увійти до ТОП-екскурсійних маршрутів уСхідній Європі.

На що робите ставку в розвитку курортної інфраструктури?

Курортна інфраструктура — це ж не тільки доглянуті парки, турмаршрути, готельні та ресторанні комплекси... Це ще й сучасні інженерні комунікації, якісне водопостачання, європейська система транспорту, хороші дороги, світлі та безпечні вулиці. Не менш важливо розвивати агропромисловий комплекс, щоб забезпечити туристів екологічно чистими продуктами місцевого виробництва.

Система освіти в Чернігові має вийти на європейський рівень, щоб готувати затребуваних фахівців зі знанням іноземних мов. Інвестиції в туризм — це, в першу чергу, створення для чернігівців робочих місць із хорошими зарплатами.

Моя команда робить ставку на комплексний розвиток міста, що покроково прописано в нашій програмі «Чернігівська перспектива». Один із ключових пунктів — залучення інвестицій та активне просування туристичного бренду Чернігова на міжнародний ринок.

Ми плідно співпрацюємо з Польщею, США, Естонією, Нідерландами. Ведемо також переговори з Латвією, Францією, Німеччиною, Норвегією. До речі, члени делегації з Норвегії були вражені красою Чернігова: наші гості говорили, що Чернігів не поступається Відню, Празі та навіть Риму. Не можу не погодитись!

Яким ви бачите Чернігів у перспективі?

Чернігів повинен бути комфортним і затишним для чернігівців, із європейськими соціальними стандартами та розвиненою інфраструктурою. Разом із тим треба піднімати й наші містоутворюючі підприємства з урахуванням екологічних вимог, створювати робочі місця в малому та середньому бізнесі, щоб люди не виїжджали на заробітки. Адже Чернігів — це, в першу чергу, місто нашої громади. І чим комфортніше тут буде місцевим жителям, тим більше туристів до нас приїде.

Чернігів — відкрите й гостинне місто, місто сильних людей та стародавньої історії. Я вірю нашій громаді, протягом багатьох років ми працюємо разом, щоб Чернігів став процвітаючим і благополучним. Україна починається із сильного рідного краю!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Александр Соколов
Оголошення
live comments feed...