У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня у світі вшановують пам'ять загиблих у роки Голокосту. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв в Європі під час Другої світової війни стали 4,5 млн дорослих та 1,5 млн дітей.

Символом Голокосту в Чернігові стало урочище Березовий Рів, де й відбулися масові розстріли. Тут упродовж 1941–1943 років нацисти розстріляли, за свідченнями очевидців, більш ніж 1500 людей, з них 800 – євреїв.


Тож традиційно 27 січня представники влади та єврейської спільноти Чернігова збираються біля памʼятного знаку у Березовому Рові, аби вшанувати невинно убієнних.

Загалом же на території Чернігівської області, за різними підрахунками, за період окупації було вбито від 2,7 до 7,5 тисячі євреїв.


На жаль, повномасштабна війна росії проти України стала черговим майданчиком застосування практики геноциду. Тепер проти українців. Трагічні події та скоєні злочини з усією наочністю демонструють: жива пам'ять надзвичайно важлива; винні мають бути засуджені, а жертви – вшановані.

За інформацією Чернігівська ОДА та Департамент культури Чернігівської ОДА