• Головна
  • Допомога колінам: у чернігівській лікарні з’явився новий апарат
16:20, 2 серпня

Допомога колінам: у чернігівській лікарні з’явився новий апарат

Артроскопія, світлина пресслужби Запорізької обласної клінічної лікарні

Артроскопія, світлина пресслужби Запорізької обласної клінічної лікарні

У чернігівській лікарні № 2 з’явився новий артроскоп за 6 мільйонів 493 тисячі 81 гривню. Й це при тому, що у лікарні вже був свій артроскоп.

Тож наші журналісти дізналися, чому постала необхідність закупівлі нового обладнання, хто за нього заплатив та що сталося зі «старим» артроскопом.

Що зі «старим»?

Спочатку про те – що воно таке (бо, гадаємо, не всі читачі чули слово «артроскоп»). Артроскоп – це апарат, який використовується для артроскопії – операції при захворюванні суглобів – колін, ліктів, тазостегнових суглобів тощо. Наприклад, ви могли чути, що у спортсменів «проблеми з менісками». Й зазвичай, якщо такі проблеми потребують хірургічного втручання, для цього використовується як раз артроскоп.

При чому, те, що артроскоп у другій лікарні був, автор цього матеріалу переконався на власному досвіді, під час операції у 2019-му році:

-Артроскоп в нас був, й він є. Він вже достатньо старий, якщо так можна сказати. В нас два відділення (що займається травматологією, - прим.): відділення ортопедії, і відділення травматології. Тепер, коли обидва відділення мають по власному артроскопу, в нас є можливість більш правильно планувати робочий графік. Адже друга міська лікарня працює 24/7. Дуже часто бувають випадки, коли є плановий пацієнт, й є травмований пацієнт: й тому, й тому треба надавати медичну допомогу. Тому артроскопи працюють не тільки по черзі, а й, не рідко, одночасно, - розповідає гендиректор КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» ЧМР Владислав Кухар.

За чий рахунок?

Владислав Кухар

-На закупівлю артроскопу ми додавали трохи коштів НСЗУ (Національної служби здоров’я України, - прим.), тобто це не тільки міські гроші. Можна сказати, що апарат придбаний спільнокоштом НСЗУ та міської ради, - уточнює Владислав Кухар.

За його словами, новий артроскоп вже доставлений до другої лікарні та розпочав свою роботу. Тож, хочеться вірити, якісна медична допомога для чернігівців стане доступнішою.

Нагадаємо, на останній сесії міської ради депутати вирішили придбати для Чернігова апарат МРТ. Найімовірніше, у разі його закупівлі, він також буде встановлений у другій лікарні.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Артроскоп #Владислав Кухар #артроскопія #лікарні № 2 #НСЗУ
Оголошення
live comments feed...