• Головна
  • Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном
10:30, 20 травня

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном

Продовжуємо серію публікацій щодо висвітлення доходів і видатків депутатів та чиновників на основі поданих ними декларацій за 2023 рік. Пропонуємо вашій увазі аналіз офіційних статків народних депутатів України, які обрані від Чернігівської області, чи їхня діяльність пов'язана з нашим регіоном. Таких у Верховній Раді України ми нарахували восьмеро.

У другій частині матеріалу розповідаємо про доходи і витрати, майно нардепів від політичної партії «Слуга народу» Олега Семінського і Павла Халімона, а також Валерія Дубіля, який представляє партію «Батьківщина» та Бориса Приходька з групи «Довіра».

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Декларації нардепів від Чернігівщини. Частина І. Елітна нерухомість, авто і прикраси, сотні тисяч готівки та допомога ЗСУ


Олег Семінський: квартира в Австрії, компанія на Кіпрі та мільйон євро на банківському рахунку в Ліхтенштейні

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном, фото-1

Народний депутат від партії «Слуга народу» Олег Семінський у декларацію за 2023 рік вніс нерухомість, транспорт, кошти готівкою та банківський рахунок за кордоном. Із членів родини в декларації зазначений лише син Роман, який зараз має посвідку на тимчасове проживання в Австрії. Власне квартира в Австрії в декларації народного депутата вказана як місце проживання сина. Ця нерухомість є власністю іноземного громадянина.

З іншої нерухомості Олег Семінський задекларував квартиру в Києві 71,1 м.кв за 12 тис. грн, право на яку набуто в 1998 році. Ця квартира є власністю Марії Семінської. Нежитлове приміщення в столиці площею 130 м.кв, що використовується в якості громадської приймальні народного депутата, має статус позички.

Олег Семінський вказав у декларації автомобілі Toyota Camry, 2008 року випуску, за 240 тис. грн та Volkswagen Caravelle, 2014 року випуску, за понад 400 тис. грн. Крім цього, нардеп має у власності водний засіб, квадроцикл, три причепи, в тому числі для перевезення човна, і трицикл.

Народний депутат України володіє 50% корпоративних прав компанії, що зареєстрована на Кіпрі - Neolena Enite Prises LTD. Права на компанію набуті в 2020 році, і згідно з декларацією, передані в управління. Окрім кіпрської компанії Олег Семінський є кінцевим бенефіцеаром ТОВ «Автомобільна компанія «Сівер-Авто» та ТОВ «Ділайс».

За 2023 рік народний депутат отримав 665 тис. грн заробітної плати в парламенті, 367 грн процентів та 38,7 тис. грн доходів від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.

Водночас Олег Семінський задекларував значні суми коштів, які він позичив третім особам: 3,1 млн дол. США громадянці Ірині Кріпосній, 368 тис. дол. США громадянину Володимиру Сироті, а також 11,3 млн грн іноземному громадянину Ілдіз Ахмет.

Готівкою народний депутат України зберігає 200 тис. дол. США, 100 тис. євро та 300 тис. грн. На банківських рахунках в Україні - 70 тис. грн. Натомість у банку Ліхтенштейну Олег Семінський зберігає 1 млн євро.


Павло Халімон: земля на Чернігівщині, квартира в США

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном, фото-2

Декларація народного депутата від партії «Слуга народу» Павла Халімона за 2023 рік суттєво відрізняється від декларації за 2022 рік зменшенням кількості нерухомості і транспорту.

Нардеп задекларував земельні ділянки в селі Піддубівка Прилуцького району, загалом у цьому населеному пункті йому належить понад 500 тис. м.кв землі вартістю понад 1,2 млн грн. Одна із ділянок перебуває в емфітевзисі, що є речовим правом на чуже майно - довгостроковим користуванням земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Також Павло Халімон є власником земельної ділянки 1488 м.кв. у с. Заїзд поблизу Прилук. Він володіє квартирою в Прилуках площею 95,8 м.кв. вартістю 394 тис. грн, право користування якою мають дочка і син. А ще Анастасія Котеленець, з якою нардеп спільно проживає та не перебуває у шлюбі. Їй належить квартира у Прилуках 31 м.кв. за 134,5 тис. грн. Цивільна дружина нардепа має у власності понад 40 ділянок землі у селі Піддубівка загальною площею 880 тис. м.кв.

Донька Павла Халімона є власницею квартири площею 79 м.кв. у столиці. Крім цього, має право користування квартирою у США, що належить іноземному громадянину. Ще має право користування будинком у Прилуках 286 м.кв, що належить її матері і колишній дружині нардепа Оксані Халімон. Жінка є власницею землі 907 м.кв у Прилуках.

У Києві нардеп задекларував орендовану квартиру площею 110 м.кв, що належить громадянці Валентині Боговській. Там мають право проживати Павло Халімон, Анастасія Котеленець і син. В декларації за 2023 рік відсутній будинок у столиці за 6.5 млн грн, що належав цивільній дружині народного депутата.

Вона є кінцевою бенефіціаркою ТОВ «Звіринець Хант».

З транспорту задекларований тільки мотоцикл BMW Adventure за 744 тис. грн. Хоча в попередній декларації вказувалися автомобілі AUDI Q7, 2020 року випуску, за 2,65 млн грн та Toyota Camry, 2017 року випуску, Toyota Highlander, 2014 року випуску, що орендувалися Павлом Халімоном, та Lexus GX 460, 2011 року випуску, за 300 тис. грн.

За минулий рік народний депутат від «Слуги народу» отримав 708 тис. грн. заробітної плати у Верховній Раді України, а також 20 тис. грн заробітної плати за сумісництвом у Київському аграрному університеті НААН, де він є доцентом кафедри агроекономіки та менеджменту. Дохід від надання майна в оренду становить понад 450 тис. грн, дохід від відчуження рухомого майна - понад 914 тис. грн.

Анастасія Котеленець отримала 18 тис. грн заробітної плати в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права, 5 млн грн - це дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Також жінка за рік отримала 29 тис. грн. соціальних виплат.

На банківських рахунках Павло Халімон має 66 тис. грн. Також він позичив громадянину Андрію Зорію 96,8 тис. дол. США. Готівкою нардеп тримає 32 тис, дол. США, його цивільна дружина — 79 тис. дол. США.


Валерій Дубіль: майно на дружині та дітях, домоволодіння і кошти на Кіпрі, квартира в Криму

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном, фото-3

Народний депутат від партії «Батьківщина» Валерій Дубіль за 2023 рік задекларував чимало землі, нерухомості та авто, що є власністю його дружини і синів, а також недобудоване домоволодіння на острові Кіпр. Більшість майна належить членам родини із приміткою щодо права використання ним.

Дружина нардепа Валентина Дубіль володіє двома нежитловими приміщеннями в Києві 65,8 та 64 м. кв за 45 тис. грн. і 114 тис. грн., відповідно.

Також їй належить житловий будинок 42 м.кв у селі Дідівці на Прилуччині, земельну ділянку площею 1900 м.кв. Валерій Дубіль орендує у місцевої сільської ради. У Сухополов’янській громаді Валентина Дубіль має земельну ділянку 20 тис. м.кв.

Син нардепа Ілля Дубіль має у власності земельну ділянку 2000 м.кв. в с. Хлепча на Київщині, де мешкає і Валерій Дубіль. Там Ілля Дубіль володіє садовим будинком площею 344 м.кв за 5,1 млн грн. Ще у селі Хлепча йому належить гостьовий будинок 274,9 м.кв. за 4,9 млн грн.

Інший син народного депутата Іван Дубіль має у власності квартиру 147.3 м.кв. вартістю 1,8 млн грн в столиці. Йому належить земельна ділянка 2500 м.кв у Дідівцях та будинок у цьому селі площею 530 м.кв та вартістю 2,2 млн грн. Крім цього, Іван Дубіль володіє машиномісцем у Києві за 550 тис. грн і квартирою у Чернігові площею 78 м.кв. за 206 тис. грн. на момент набуття права власності у 2022 році. Також хлопець має майже 40 тис. м.кв. землі у Дідівцях та будинок 44,6 м.кв за 24 тис. грн. Крім цього, йому належать чотири земельні ділянки в селі площею майже 12 тис. м.кв.

До декларації Валерія Дубіля внесено 5 земельних ділянок, загальною площею понад 7 тис. м.кв, що належать Лідії Дубині, і розпоряджатися якими за довіреністю має права Валентина Дубіль. Де розташована земля, у декларації не вказується, використана примітка - член родини не надав інформацію. Окремо зазначено, що у Сухополов’янській громаді Лідія Дубина володіє трьома земельними ділянками по 1200 м.кв. Де ще розташовані три земельні ділянки площею 3600 м.кв., жінка інформацію не надала.

Лідії Дубині належить квартира в Коктебелі, Крим. Площа нерухомості 47,1 м.кв, право власності набуте у вересні 2022 року. Жінка володіє двома земельними ділянками у Дідівцях площею 2500 і 1500 м.кв, а також 37900 та 39400 м.кв. у селі Дубовий Гай на Прилуччині. У цьому селі жінці належить будинок 49 м.кв. за 89 тис. грн. спільно з Анатолієм Дубиною. Валентина Дубіль має право розпорядження, володіння та користування за довіреністю. Таке право у жінки і на майно Віти Присяжнюк, що теж внесено до декларації народного депутата.

Віті Присяжнюк належить квартира у Києві 76,5 м.кв., земельна ділянка у столиці 1000 м.кв. У Сухополов’янській громаді вона - власниця двох ділянок землі площею майже 10 тис. м.кв.

Валерій Дубіль у декларації за 2023 рік вказав недобудоване домоволодіння на Кіпрі (загальною площею 195 м.кв), що включає приватний будинок з критою верандою і місцем для паркування, садом і басейном. Право користування на період будівництва належить Валентині Дубіль, а загалом це власність компанії Ergoliptiki Eteria Yainnakis Georgiou Limited, зареєстрованої на Кіпрі.

Автопарк родини Дубіль налічує 4 іномарки та мотоцикл ММВ3 1992 року випуску, що належить народному депутатові. Нові іномарки дружина Валерія Дубіля орендує: AUDI Q7, 2023 року випуску, за 3,3 млн грн - в ТОВ «Прилуки агроінвест» та BMW X4, 2021 року випуску, за 1,8 млн грн - в ТОВ «РАЙСТОН».

AUDI A6, 2016 року випуску, за 1,1 млн грн перебуває у власності Віти Присяжнюк, а Валентина Дубіль має право користування за довіреністю. Peugeot Partner, 2010 року, за 100 тис. грн. належить Лідії Дубині, довіреність на авто теж має дружина народного депутата.

Валентина Дубіль володіє корпоративними правами і є кінцевою бенефіціаркою в ТОВ «Агентство нерухомості «Європа». За минулий рік вона від підприємницької діяльності отримала 2,4 млн грн.

Основний дохід Валерія Дубіля - це заробітна плата у Верховній Раді Україні - 540 тис. грн за 2023 рік. Тим не менше, він зробив дружині подарунок у грошовій формі 336 тис. грн. Віта Присяжнюк зробила подарунок на суму 1,5 млн грн.

Також Валерій Дубіль задекларував право вимоги сплати грошових коштів внаслідок укладення договору про відступлення права вимоги на суму 2,8 млн грн.

Валентина Дубіль зберігає готівкою 2 тис. євро (за рік до цього ця сума сягала 80 тис. євро) та понад 260 тис. грн. На Кіпрі вона зберігає на рахунку 13,7 тис. євро, у Польщі - 20 тис. євро. Також має на рахунку в польському банку майже 4 тис. злотих.

Валерій Дубіль зберігає в банку понад 30 тис. грн.


Борис Приходько: колекції годинників і картин, елітна земля на Київщині, квартира в Криму, мільйонні доходи від цінних паперів

Хто з нардепів від Чернігівщини має найбільше грошей, землі, автівок та квартир за кордоном, фото-4

Народний депутат України Борис Приходько обраний на Чернігівщині і входить до депутатської групи «Довіра». Він із дружиною Мариною задекларував нерухомість, землю, автомобілі, брендові годинники і ювелірні вироби, багатомільйонні доходи від операцій із цінними паперами.

Марина Приходько володіє квартирою площею 200 м. кв. у Києві за 4,9 млн грн, а також квартирою 61,9 м.кв у Борисполі. Вартість цієї нерухомості вказана на рівні 38,8 тис. грн. У столиці їй належать три гаражі.

Жінка також є власницею земельних ділянок у селищі Козин Київської області 16 700 м.кв за 4,7 млн грн та 4500 м.кв за 1,6 млн грн. Народний депутат задекларував дві квартири площею 77,2 м.кв та 69 м.кв, які належать Лідії Приходько, і право користування якими має його дружина.

Борису Приходьку належать три ділянки по 1800 м.кв. у селі Княжичі на Київщині, право власності на які набуте ще у 2004 році. Також народний депутат має у своїй власності квартиру 104,5 м.кв за 900 тис. грн і гараж за 100 тис. грн у селищі Гаспра поблизу Ялти в Криму, придбані в 2011 році.

У своїй декларації нардеп вказав три орендовані офіси: у Прилуках - 43,6 м.кв, у Києві - 120 м.кв, у Бобровиці - 30,8 м.кв.

Борис Приходько має колекцію чоловічих годинників, серед яких швейцарські та інші люксові бренди — Vacheron Constantin, De Bethune, A.Lange and Sohne, Audemars Piguet, Breguet, Jaeger leCoultre, Panerai, Zenith. Вартість годинників у декларації не вказується.

Марина Приходько задекларувала годинники Audemars Piguet і Damiani, шубу та кожушок із натурального хутра. А ще - 5 каблучок з дорогоцінного металу з дорогоцінним камінням, у тому числі брендів Damiani та Chopard. Ще жінка володіє чотирма парами дорогоцінних сережок.

Також Борис Приходько колекціонує ікони і картини. Він задекларував 5 ікон та 15 картин українського живопису ХХ століття, набутих у різний час.

Народний депутат вніс до своєї декларації автомобілі 2011 року випуску Mercedes Benz G500 за 1 млн грн та Mercedes Benz E350 за 800 тис. грн.

Дружині нардепа належать Land Rover, 2011 року, і Toyota Yaris, 2001 року випуску.

Борис Приходько — власник цінних паперів, зокрема, він задекларував понад 15 тис. державних облігацій України, вартістю 1000 грн кожна. Його дружина має корпоративні права в ТОВ «Альтер его фарма» (49%), він володіє 30% ТОВ «Провіденс» та 100% Благодійний фонд Бориса Приходька «Разом»,

Доходи народного депутата: це заробітна плата у Верховній Раді України - 614 тис. грн за рік; кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень - 644 тис. грн; компенсація проїзду територією України - 90 тис. грн. Інвестиційний прибуток - понад 100 млн грн, а також дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав - 30,9 млн грн. Проценти від міністерства фінансів України - 7 млн грн.

Дружина народного депутата задекларувала 40 тис. грн заробітної плати в ТОВ «СОВЕР».

Кошти Борис Приходько зберігає як готівкою, так і на банківських рахунках у різних валютах. Зокрема, на банківських рахунках нардепа - понад 36,5 тис. євро, 100 тис. дол. США, майже 500 тис. грн, а також понад 6,5 тис. британських фунтів стерлінгів. Готівкою він зберігає 10 тис. фунтів стерлінгів, 50 тис. євро, 2,6 млн грн дол. США, 3,5 млн грн. Також за рік він зробив внесок у корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ у розмірі 250 тис. грн. Всього за рік народний депутат здійснив 27 операцій з купівлі-продажу цінних паперів.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Квартири, автівки, доходи та заощадження: огляд декларацій керівників Чернігова й області

Декларації керівників фракцій Чернігівської міськради: рахунки в іноземних банках, колекція картин, сотні тисяч готівкою

Декларації голів фракцій Чернігівської облради: житло за кордоном, десятки своїх і сотні орендованих ділянок, мільйони гривень та сотні тисяч доларів


Чернігівська Медіа Група


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олег Семінський #Павло Халімон #Валерій Дубіль #Борис Приходько #огляд декларацій #декларації #статки #народні депутати #нардепи #депутати Чернігівщини
Оголошення
live comments feed...